Čím se zabývá AS ROVI?

AS ROVI je česká rodinná firma založená v r. 1992, která od počátku dodává do sítě maloobchodů v Čechách i na Slovensku tapety předního německého výrobce A.S. Création. Během své existence rozšířila sortiment o fototapety další německé značky KOMAR, samolepicí holandské fólie Gekkofix a italské samolepicí dekorace Crearreda.

Nabídku doplňují výrobky Henkel pro zajištění kvalitního lepení tapet.

Nevíte, jakou zvolit úpravu stěn? Vymalovat nebo vytapetovat?

Dnes nemusíte řešit dilema, pokud chcete, můžete spojit i obojí. Kombinace barevně sladěných vymalovaných stěn a tapety, která vytvoří dominantní stěnu, je skvělý způsob, jak dodat prostoru osobitost a vytvořit zajímavé originální efekty.

Rozmanitost vzorů, textur a barev tapet je výhodou, kterou samotnou malbou stěží dokážete. Nahlédněte do naší nabídky tapet a fototapet a nechte se inspirovat.

Děsí vás ze zkušeností rodičů a prarodičů představa, že stejné tapety budou mít u sousedů, a obava z otrhaného papíru, který naschvál nejde dolů, když se chcete zbavit starých tapet?

Od těchto dob vývoj tapet značně pokročil jak v oblasti materiálu, tak designu a tisku. Dnes si již můžete zvolit tapety nové kvality, totiž tapety vliesové, které se dobře a jednoduše lepí i odstraňují, ale máte na výběr i z tisíců vzorů v mnoha barevných odstínech. Jen samotný výrobce A.S.Création má neustále na skladě 6000 různých vzorů tapet a jeho designové studio ročně navrhne kolem 2000 vzorů nových. A všechny jsou vám naším prostřednictvím k dispozici.

Líbí se vám klasika nebo moderní styl?

Nabídka tapet je tak široká, že si podle svého vkusu vybere každý. Pokud jste milovníci trendy směrů, můžete se neustále inspirovat každoročními novinkami, vycházejícími z aktuální módy jak v barevnosti, tak vzorech. Na své si však přijdou i vyznavači klasiky, pro které je k dispozici nabídka vzorů na motivy historických slohů.

Nechce se vám vynaložit velkou námahu ani peníze, ale přesto byste si přáli svůj byt nějak oživit nebo změnit?

Můžete využít samolepicí nástěnné dekorace! Stačí vám minimální úsilí a místnosti získají novou tvář. Vyberte si z italských dekorací značky Crearreda, v nabidce najdete motiv do pokoje, ložnice, dětského pokoje, kuchyně, koupelny i předsíně.

Před zpracováním tapet

U tapet v rolích zkontrolujte číslo vzoru a výrobní číslo (šarži) na etiketách. Tapety s různým výrobním číslem by se neměly lepit vedle sebe. Prohlédněte pruhy před lepením.

Fototapety je potřeba zkontrolovat před nanesením lepidla – návaznost jednotlivých dílů a barevnou shodu.

Co byste měli vědět o lepení tapet?

Ne každý si uvědomuje, že o výsledku tapetování rozhoduje především podklad, tzn. řádně připravená stěna. Musí být rovná, hladká, pevná, zbavená nečistot a lehce savá. Především u starších budov to bývá problém, tam se často musí odstranit odlupující se omítka, pak vystěrkovat, vyhladit, penetrovat. Ale pokud se takto jednou upraví, bude připravená pro každou další renovaci.

Předpoklad, že tapeta skryje nedostatky stěny, je mylný.

Při nákupu tapet se musí spočítat spotřeba rolí. Nespoléhejte na to, že si je můžete později dokoupit.

Nelze totiž zaručit, že se stejná tapeta nebude příště třeba lišit odstínem, pokud nebude pocházet ze stejné výrobní dávky. Vždy si proto tapety před zpracováním zkontrolujte, musí souhlasit nejen číslo vzoru, ale i šarže (výrobní číslo, např. 12A), které je uvedeno na příbalovém letáku.

Při výpočtu spotřeby je třeba počítat i s prostřihem, který může vzniknout při navazování vzoru tapety (závisí na uspořádání a délce opakujícího se vzoru, rozměry jsou uváděny na příbalovém letáku).

Většina tapet se vyrábí v tzv. eurorolích – šíře 53 cm, délka 10,05 m.

K lepení tapet je třeba zvolit vhodné lepidlo a řídit se návodem výrobce.

Postup při lepení vychází z materiálu, ze kterého je vyrobena tapeta. Stručně se jedná o 2 způsoby:

  1. Tapety papírové a vinylové na papírovém podkladu se po nastříhání natírají lepidlem a nechají se několik minut provlhčit, pak se přikládají na stěnu, která je také natřena lepidlem, a vyhladí. (Upozornění: Všechny pruhy tapety by se měly provlhčovat po stejnou dobu, aby nedošlo k rozdílným změnám rozměrů.)
  2. Tapety vliesové a vinylové na vliesovém podkladu lze lepit za sucha, tzn. lepidlem se natře stěna a na ní se přikládají suché pruhy tapety. (I tyto tapety lze nalepit také prvním způsobem.)

Pokud nejste dostatečně zruční, nechte lepení odborníkům. Nebo si zvolte vliesové tapety, jejich zpracování je jednodušší, čistší a rychlejší.

Je důležité si před zpracováním důkladně přečíst příbalový leták s pokyny výrobce, abyste se vyhnuli chybám při zpracování a byly splněny podmínky případné reklamace.